شرکت Tiandy Technology در دهه 90 میلادی تاسیس و در زمینه سیستم های نظارت تصویری آغاز به کار کرد. این شرکت چینی با توسعه فعالیت خود توانست رتبه سوم در کشور چین و رتبه هفتم در جهان را سهم خود کند. تکنولوژی تولیدات این شرکت از جمله دوربین مداربسته تیاندی و ضبط کننده از نوع  تحت شبکه هستند. دوربین های مداربسته دید در شب رنگی با تکنولوژی استارلایت برای اولین بار توسط تیاندی در دنیا معرفی شد. در این مقاله سعی داریم شما را با این برند و دوربین های مداربسته Tiandy بیشتر آشنا کنیم.

معرفی دوربین مداربسته تیاندی

شرکت تیاندی با استفاده از روش های ترکیبی محصولات با ویژگی های جذابی را تولید می کند. ترکیب فناوری های هوش مصنوعی، محاسبات ابری، اینترنت اشیاء، پردازش هوشمند تصاویر و… در کنار یکدیگر محصولات شگفتی را بوجود آورده است. از دوربین های PTZ تیاندی با قدرت بزرگنمایی بالا (از 4X تا 44X) می توانید برای نظارت بر محیط های وسیع بهره گیرید. دوربین های بولت و دام در مدل های مختلف برای کاربری های متفاوت طراحی و تولید شده اند. قابلیت دید در شب رنگی که تصاویری با کیفیت در محیط های کم نور و تاریک را به ثبت می رساند.

از قابلیت های دیگر دوربین تیاندی می توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد. بنابراین کاربری هایی که در محیط های شرجی و مرطوب هستند به راحتی می توانند از این برند دوربین مناسب خود را انتخاب کنند. کیفیت عالی این دوربین ها و قیمت مناسب باعث شده است تا کاربران از هر گروه شغلی و صنعتی این برند را انتخاب کنند. سرعت گسترش محصولات تیاندی به حدی است که به زودی رقیبان زیادی را پشت سر خواهد گذاشت و در رده سه برند اصلی دنیا قرار خواهد گرفت. شرکت تیاندی یکی از منابع معتبر تولید دوربین مداربسته در جهان است. این شرکت علاوه بر تولید محصولات و تجهیزات سیستم های نظارت تصویری ارائه راهکارهای هوشمند را نیز در دستور کار خود دارد.

ویژگی های دوربین تیاندی

ویژگی ها و قابلیت های دوربین مداربسته Tiandy از هر مدل به مدل دیگر جذاب تر و جالب تر است. یکی از تولیدات تیاندی ترکیب دو دوربین گردان و بولت است. دوربین بولت آن با کیفیت تصویر 5 مگاپیکسل و لنز متغیر برای تسلط کامل بر محیط تعبیه شده است. دوربین گردان با قابلیت زوم و بزرگنمایی برای نمایش جزئیات بیشتر است. چراغ های هشدار دهنده در این نوع دوربین نقش ابزار پیشگیرانه در رویدادهایی همچون سرقت دارد. در کنار این ترکیب وجود قابلیت تشخیص چهره، تعقیب خودکار و پردازش هوشمند تصویر قدرت این دوربین را چند برابر می کند.

تعقیب سوژه در برخی از دوربین های Tiandy به صورت لیزری است. برد این لیزر تا 800 متر می رسد و دارای قابلیت هشدار سریع بوده تا در زمان مناسب اعلان خطر کند. به علت نصب دوربین در محیط های بیرونی و شرایط آب و هوایی مختلف ممکن است دید دوربین در اثر بخار یا برف و باران تار شود. وجود برف پاک کن خودکار راه مناسبی است که کمپانی تیاندی در دوربین های خود ارائه کرده است.

Super Starlight

از سال 2015 طرح دوربین های استارلایت رو به گسترش است.  نسل جدید استارلایت یا Super Starlight  می‌تواند اجسام متحرک را در محیط های تقریباً کاملاً تاریک با روشنایی کم‌تر از 0.0004Lux ثبت کند. با توجه به این موفقیت، محصول Tiandy starlight در سراسر جهان محبوبیت بیشتری کسب نمود. فناوری اصلی محصولات Tiandy Starlight و super starlight فناوری TVP است. البته با روی کار آمدن فناوری TVP4.0 انقلاب دیگری در ثبت تصاویر در شب رخ می دهد. دوربین با این فناوری و سنسور دوگانه تصاویری رنگی در محیط های تقریباً تاریک را با وضوح بیشتر ثبت می کند.

Color Maker

در فناوری Tiandy Color Maker دوربین قادر است نور بیشتری را در محیط های کم نور دریافت کند. ترکیب دیافراگم بزرگ و سنسور بزرگ موجب بالا رفتن میزان نور دریافتی دوربین است. وجود نورهای گرم در محیط نیز کمک می کند جزئیات بیشتری از تصویر ثبت شود. دوربین Color Maker تیاندی به کمک سنسور بزرگ، دیافراگم بزرگ و نور گرم، حتی در محیط های کاملاً تاریک نیز تصویر رنگی و واضح خواهند داشت.

Panoramic

نمای فوق العاده پانورامای تیاندی با 16 مگا پیکسل هیبریدی و چرخش 360 درجه دیدنی است. دوربین های مداربسته تیاندی نمای کلی ارائه کرده و قبل از وقوع برخی رویدادها و حوادث هشدار می دهد. مزایای این فناوری :

  1. دوربین با چنین ویژگی دارای 8 لنز 2 مگاپیکسلی است و از فناوری پروژه ویدئوی مخروطی استفاده می کند. نه تنها نمای پانوراما 360/180 درجه را ارائه می دهد. بلکه تصویر با عملکرد سه بعدی بهتر با ناحیه کور کمتر را ارائه می دهد.
  2. در کمترین میزان روشنایی 0.0008 لوکس و در 24 ساعت تصویر رنگی است.
  3. ردیابی اهداف متقابل به طور همزمان. دوربین های PTZ تیاندی در بسیاری از پروژه های مرزی، برای دید بهتر مورد استفاده قرار گرفته است.

Early Warning

AEW ( auto-tracking early warning) به معنای هشدار اولیه ردیابی خودکار به صورت چشمک زن، صوت و ردیابی لیزری برای پیشگیری از نفوذ است. فقط دوربین های PTZ تیاندی  به این فناوری مجهز شدند. اما بعدها در سایر محصولات از جمله دوربین های بولت EW و محصولات با قیمت پایین تر نیز اعمال شد.

بر اساس یادگیری عمیق هوش مصنوعی، EWarning ترکیبی از هشدار نور و هشدار صوتی، دستیابی به اثر پیشگیری، مداخله میانی و بررسی پس از رویداد است. این می تواند دقیقاً وسیله نقلیه را از افراد متمایز کند و به ترتیب به افراد یا وسیله نقلیه هشدار دهد. بنابراین دقت و در دسترس بودن هشدار را در مقایسه با Open CV قدیمی افزایش داده است.

Face Recognition

سیستم تشخیص چهره Tiandy، برای مناسبت های مختلف، در سیستم های متفاوتی قرار می گیرد. این موضوع به دلیل در نظر گرفتن نیاز مشتری و میزان هزینه ای که به طور اقتصادی برای راه اندازی سیستم محاسبه می شود، رخ می دهد.

سیستم Tiandy FR، دیدن بیشتر. با فناوری هوش مصنوعی، دوربین می‌تواند به عملکرد هوشی بیشتری دست یابد و یادگیری عمیق را به واقعیت تبدیل کند. تیاندی در حال توسعه عملکرد بیشتر برای سیستم FR است. با این رویکرد، سیستم به چهره ها محدود نمی شود و عاملی برای بیشتر دیدن و کسب اطلاعات بیشتر است.