هایک ویژن Hikvision یکی از مطرح ترین شرکت های در زمینه تولید دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی و حفاظتی در دنیا است. این شرکت تا به حال توانسته سه سال متوالی به عنوان پرفروش‌ترین برند دوربین‌ مدار بسته در دنیا بر طبق رفرنس های مجله  ASMAG  و سازمان IHS  معرفی شده است.

تاریخچه‌ هایک‌ ویژن 

شرکت هایک ویژن در سال ۲۰۰۱  با همکاری دو شرکت  Zhejiang با سهام ۵۱ درصد و Hogjiagong با سهام ۴۹ درصد در در شهر Hanzhou چین تاسیس شد. این شرکت تنها با ۲۸ کارمند  فعالیت خود را آغاز کرد. اما در مدت بسیار کوتاهی توانست فعالیت خود را گسترش داده و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته در جهان تبدیل گردد. از سال 2002 مدیریت این شرکت بر عهده آقای Yang Zhong Hu بوده است. هایک ویژن در سال ۲۰۱۰  به صورت رسمی در بورس اوراق بهادار Shenzhen چین ثبت گردید.

میزان تولید محصولات هایک ویژن

در پاسخ به نیاز بازار تجهیزات نظارت تصویری  شرکت هایک ویژن توانسته در زمینه تولید به ارقام قابل توجهی دست یابد. بنابر آمار ارائه شده هایک ویژن با تولید 260000 دوربین و 36000 دستگاه ضبط در  روز در رتبه یکم تولید دوربین مداربسته در جهان قرار دارد. لازم به ذکر است که در کشورمان ایران واردات این کالا هرساله تنها برابر با ششصد هزار قطعه است. شرکت‌های وابسته و همکار هایک ویژن در سرتاسر دنیا با این شرکت هکاری داشته به نحوی که تعداد این شرکت در دنیا به بیش از 4200 شرکت در 155 کشور دنیا می رسد. همچنین هایک ویژن با بیش از چهل هزار نفر کارشناس نصب و پخش کننده محصولاتش در دنیا همکاری دارد.

سهم هایک ویژن از بازاردوربین مداربسته

براساس آمار ارائه شده توسط مجله ASMAG میزان رقم فروش هایک ویژن در سال های مختلف به شرح زیر است:

سال 2018
سال 2017
سال 2016
  • ۴۲۴۲ میلیون دلار در سال 2016 معادل با 25 درصد از کل سهم فروش محصولات نظارت تصویری در دنیا
  • 419 میلیون دلار در سال 2017 معادل با 26 درصد از کل سهم فروش محصولات نظارت تصویری در دنیا
  • 5364 میلیون دلار در سال 2018 معادل با 27 درصد از کل سهم فروش محصولات نظارت تصویری در دنیا

این میزان فروش باعث شده تا هایک ویژن رتبه نخست را در سه بخش اروپا خاورمیانه و آفریقا و رتبه دوم را در آمریکا داشته باشد. هایک ویژن Hikvision یکی از مطرح ترین شرکت های در زمینه تولید دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی و حفاظتی در دنیا است. این شرکت تا به حال توانسته سه سال متوالی به عنوان پرفروش‌ترین برند دوربین‌ مدار بسته در دنیا بر طبق رفرنس های مجله  ASMAG  و سازمان IHS  معرفی شده است.